Gaia-x

Z dumą informujemy, że Stowarzyszenie Cloud Community Europe Polska zostało oficjalnie powołane przez Zarząd GAIA–X na Członka GAIA-X AISBL w Brukseli, organizacji zarządzającej europejskim programem GAIA-X.

Inicjatywa Gaia-X, wspierana przez Komisję Europejską, to program Europejskich Ekosystemów Danych i chmur obliczeniowych, którego celem jest stworzenie nowych rozwiązań bezpiecznego przetwarzania danych dla wszystkich sektorów gospodarki UE, aby i użytkownicy mogli podejmować decyzje jak i gdzie ich dane są przechowywane, przetwarzane i wykorzystywane w ramach europejskiej INFRASTRUKTURY DANYCH.

GAIA-X na celu budowanie przez europejskie konsorcja, sektorowych europejskich przestrzeni danych, usług chmurowych, nowych produktów i usług zgodnych z regulacjami europejskimi.

Nasza organizacja Cloud Community Europe Luxembourg utworzyła już regionalne centrum GAIA-X, nasi partnerzy Eurocloud we Francji i Niemczech krajowe huby.

W ramach Cloud Community Europe Polska – Gaia-X zamierzamy wspierać polskie firmy zajmujące się przetwarzaniem danych, w znalezieniu europejskiego partnera, tworzenie i uczestniczenie w projektach na poziomie europejskim w różnych sektorach, takich jak finanse, zdrowie, rolnictwo, logistyka, transport, przestrzeń kosmiczna, przemysł 4.0, e-commerce, energetyka.

Zapraszamy firmy IT, organizacje biznesowe i sektorowe klastry do współpracy!

Więcej o GAIA-X: https://www.data-infrastructure.eu/GAIAX/Navigation/EN/Home/home.html

Chcesz wiedzieć więcej o GAIA-X?