BLOCKCHAIN WARSAW ALLIANCE SUMMIT 2018

Cloud Community Europe Polska był partnerem Blockchain Alliance Warsaw Summit w dniu 2 sierpnia 2018 w siedzibie Mercedes Benz Daimler.

Mercedes Benz Daimler Financial services to nowo powstały fintech oparty na technologii blockchain oferujący usługi finansowe typu leasing i kredyty finansujące zakup samochodów. Marcin Dziecielak z Oracle przedstawił zastosowania blockchain w energetyce i oszczędności wynikające z decentralizacji mocy dzięki platformie Cloud Blockchain firmy Oracle, z kolei Artur Wiśniowski z Alior Bank – z wdrożenia publicznego blockchain w świecie bankowości. Prezentowano liczne przykłady zastosowania blockchain w ubezpieczeniach majatkowych, energetyce odnawialnej, finansach, branży reklamowej, nieruchomościach.

 

Mariusz Sperczynski z Blockchain Securities zainicjował debatę – czy tokeny inwestycyjne i użytkowe są instrumentami finansowymi. Kwestia regulacji i jurysdykcji przyjaznych blockchain była wyczerpująco przedstawiona przez Pawła Dudek z Wierzbowski Evershed i Dorote Zabłocka z E&Y. Czy na planowane ICO i emisje tokenów  wybrać Gibraltar, Maltę, Szwajcarie, Singapur, Estonię a może wybrane stany w USA? A może Polskę?

 

 

Grupa robocza ds. blockchain w KNF rozpoczęła prace w kierunku reulacji rynku. Czy Polska Giełda stanie się eldorado dla technologii blockchain i zyska na wzroście wartości światowego rynku?