Cloud Community Europe Polska na jednej z najważniejszych konferencji digital transformation w Europie

Cloud Community Europe Polska wraz z delegacją dziewięciu firm polskich uczestniczyło w Digital Entreprise Show. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Cyfryzacji Przedsiębiorstw odbyła się w Madrycie w dniach 23-25.05. 2017 roku. Digital Enterprise Show to największe targi branży cyfryzacji na Półwyspie Iberyjskim i drugie w Europie, który skonsolidowały się jako międzynarodowe spotkanie gospodarki cyfrowej.

17% osób odwiedzających pochodzi głównie z Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Włoszech, Niemczech, Izraela i Meksyku. Targi gromadzą, poza wystawcami z Hiszpanii, firmy m.in. z: Niemiec, USA, Izraela, Holandii i Szwecji. W targach uczestniczą również przedstawiciele centrali znanych międzynarodowych koncernów.

Największe międzynarodowe spotkanie o transformacji cyfrowej, odwiedziło 18.000 uczestników, w tych, 69% odwiedzających zajmują wyższe stanowiska kierownicze.

Na stoisku polskim, organizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP oraz Hiszpańsko-Polską Izbę Handlową w Hiszpanii, swoją ofertę zaprezentowały Cloud Community Europe Polska, zrzeszające firmy transformacji cyfrowej: FerPay.com, Innotech, SelfMaker, Stillsec, Vintom, VoiceLab, Way to Grow i Wirtuale.pl.
To był wielki sukces, oferta firm takich jak Ferpay , Selfmaker czy Voicelab i Wirtuale cieszyła się dużym zainteresowaniem. Digital Lab Urzędu miasta Madryt zaoferował naszym firmom które będą chciały zainstalować się w Madrycie przestrzenie biurowe i opiekę prawną bezkosztowo na okres 6 miesięcy – mówi Anna Katarzyna Nietyksza, prezes Cloud Community Europe Polska, która przewodniczyła tej delegacji wraz Javier Sosnowski z Izby Handlowej.

Izba Handlowa Hiszpańsko Polska oraz WHIP Ambasady Polskiej wspiera firmy polskie w Hiszpanii a fundusz ekspansji zagranicznej udostępnia współfinansowanie na inwestycje /zakup aktywów w Hiszpanii. Mamy nadzieję ze nasze  firmy jeszcze licznej będą uczestniczyć w przyszłorocznym DES i Cloud week Paris 4-7 lipca 2017 – dodała Nietyksza.

DES ogłosiła już terminy trzeciej edycji, która odbędzie się od 22 do 24 maja 2018 roku i ponownie, przez tydzień, uczyni Madryt stolicę świata cyfrowego biznesu.