You are currently viewing Seminarium „Cyfryzacja a nieruchomości – token jako alternatywny instrument wyceny na rynku nieruchomości”

Seminarium „Cyfryzacja a nieruchomości – token jako alternatywny instrument wyceny na rynku nieruchomości”

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie inicjujące Real Estate Data Forum, które odbędzie się już 9 grudnia 2021 r. w godzinach 10:00-12:30 w formule on-line, podczas którego eksperci – prawnicy, ekonomiści, naukowcy oraz przedstawiciele biznesu reprezentujący obszar cyfryzacji – zaproszą do szerszej dyskusji i szukania instrumentów wdrożenia cyfryzacji na rynku nieruchomości.

Podczas wydarzenia zdefiniujemy sens ekonomiczny, społeczny oraz finansowy transformacji cyfrowej sektora nieruchomości. Będziemy dyskutować o dostępnych technologiach umożliwiających ten proces – cyfryzacji w zakresie obrotu nieruchomościami, cyfryzacji prowadzenia procesów inwestycyjnych i procesach projektowania oraz eksploatacji nieruchomości. Ustalimy także istnienie możliwych barier i wyzwań prawnych, które należy pokonać by proces mógł odnieść sukces biznesowy.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI – https://form.lazarski.pl/real-estate-data-forum/

Podczas pierwszego seminarium – Tokenizacja na rynku nieruchomości – omówimy możliwości jakie dla rynku nieruchomości daje posługiwanie się innowacyjnym cyfrowym instrumentem będącym wehikułem wartości, wyceny i własności nieruchomości.

• Określimy jaki jest potencjał cyfryzacji sektora – w Polsce i za granicą, przy czym porównamy sektory komercyjny i mieszkaniowy rynku nieruchomości w wybranych krajach (np. USA, UK, Chiny, Niemcy, Francja) i jak modele wyceny mają wpływ na obrót na rynku nieruchomości.

• Będziemy szukali odpowiedzi na pytanie, czy nieruchomości to zasób majątkowy czy też instrument inwestycyjny.

• Spróbujemy spojrzeć na problem od strony praktyków na rynku cyfryzacji aktywów, w tym przede wszystkim w technologii blockchain.

• Będziemy szukali sensu dla wykreowania alternatywnych metod wyceny i transferu własności nieruchomości pod kątem wyzwań i problemy – cyfryzacja (blockchain i tokenizacja.)

Planujemy już kolejne debaty, które skierujemy do instytucji zarządzających portfelami nieruchomości, finansujących procesy budowlane oraz nabywanie nieruchomości, jak również od ekonomistów i naukowców badających te problemy.  Wreszcie przyjrzymy się kwestii transferu pokoleniowego nieruchomości – w kontekście barier i wyzwań. Zaproponujemy Państwu pomoc w odpowiedzi na szereg nurtujących rynek nieruchomości problemów związanych z cyfryzacją.

Organizatorem wydarzenia jest Kancelaria JBW

Zapraszamy do udziału!