You are currently viewing Microsoft ogłosił inwestycję 1 mld USD w Polsce na rozwój cloud computing i Data Center

Microsoft ogłosił inwestycję 1 mld USD w Polsce na rozwój cloud computing i Data Center

Microsoft podpisał kontrakt z polskim dostawcą chmurowym Chmura Krajowa na rozwój cyfrowy, cloud computing i Data Center w Polsce.

Jak piszę Microsoft:

“Plan opiera się na prawie 30-letnim doświadczeniu Microsoftu w udanej współpracy z polskimi organizacjami i przedsiębiorstwami każdej wielkości oraz z siecią ponad 6000 lokalnych partnerów. Inicjatywa trwać będzie przez kolejne siedem lat i łączy szeroką wiedzę na temat transformacji cyfrowej z silnym naciskiem na podnoszenie umiejętności lokalnych talentów z najnowszymi kompetencjami w chmurze, aby umożliwić lokalnym organizacjom napędzanie i przyspieszenie ich transformacji cyfrowej, zwiększenie konkurencyjności i wspieranie możliwości zatrudnienia na rynku.”

Partnerstwo Microsoftu z Chmurą Krajową trwać będzie przez 7 lat i zawiera w sobie również szkolenie pracowników z wielu firm w Polsce z zakresu technologii cloud. Microsoft planuje organizowanie szkoleń z zakresu cloud computing, AI, machine learning, IoT i big data.

Polska stanie się swoistą “Digital Valley” w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie możemy się doczekać!

https://news.microsoft.com/europe/2020/05/05/microsoft-announces-a-1-billion-digital-transformation-plan-for-poland-including-access-to-local-cloud-services-with-first-datacenter-region/