Relacja z międzynarodowego spotkania podczas Cloud Week Paris Region 2017

5 dni inspirujących wykładów i spotkań w ponad dwudziestu lokalizacjach, które odwiedziło 4000 uczestników. Tak było podczas Cloud Week Paris Region 2017, który odbył się w dniach 3-7 lipca w Paryżu. To jedno z największych spotkań firm oraz instytucji zainteresowanych szeroko pojętym cloud computing z całej Europy. Cloud Community Europe Polska nie mogło tam zabraknąć!

Trudno wymienić wszystkie wątki poruszane podczas konferencji, ale nie da się ukryć, że w tegorocznej edycji sporo uwagi poświęcono cyberbezpieczeństwu, rynkowi fintech oraz obecności usług cloud w administracji publicznej. Nie bez przyczyny na ten międzynarodowy event  zostali zaproszeni dostawcy chmury, użytkownicy tych usług, firmy, organizacje akademickie, koła naukowców oraz startupy, aby w szerszym gronie móc przedyskutować wszystkie palące tematy by nie tylko promować “digital transormation” w Europie, ale także wypracować ku temu jak najlepsze narzędzia.

– Cloud Week Paris był tygodniem obfitującym w wydarzenia dotyczące chmury obliczeniowej i cyberbezpieczeństwa. Ponad 200 firm brało w nich udział. Cloud 28 HP zorganizowało całodniowy event przedstawiający case study Cloud,  m.in. wdrożenie chmury w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Francji, a organizacja CISPE z Brukseli 9Cloud Infrastructure service Providers zaproponowała intensywną akcje lobbingową w Brukseli na rzecz europejskiego Cloud – relacjonuje Anna Katarzyna Nietyksza, Prezes Cloud Community Europe Polska.

 
W trakcie trzech dni konferencji dyrektorzy IT dyskutowali między innymi na temat sposobów jak przyspieszyć wdrożenie innowacji dzięki Cloud. Prezes Scheider Electric opowiedział jak przeprowadzić transformacje cyfrową poprzez Cloud; wdrożenie strategii cyfrowej wspólnie z dyrekcja  IT, zaufanie i bezpieczeństwo do chmury – to jedne z celów dla providerów. Nie zabrakło też panelu poświęconego RODO, z konkluzją że najnowsze regulacje to największy sojusznik chmury obliczeniowej.

Organizatorem tego wydarzenia był Euro Cloud France oraz partnerzy wspierający, którzy wprost mówili, że tego typu wydarzenia mają na celu wspierać lokalnych jak i globalnych dostawców usług w lepszym rozumieniu rynku i możliwości jakie on daje.

Możemy sobie wyobrazić Cloud Week Paris region jako gromadzenie energii i inicjatywy wokół cloud, kumulację pomysłów partnerów z każdej części Europy – konkluduje Pierre-José Billotte z Euro Cloud France.

 

Poniżej na fotografii przedstawiciele CCE z poszczególnych krajów, od lewej: Lorenz Baermann (Włochy), Henry-Michel Rozenblum (Francja), Anna Katarzyna Nietyksza (Polska), Yves Reding (Luksemburg), Matthieu Louppe (Monako), Laurent Garcia Veeam Software (Francja), Maurice van der Woude (Niderlandy).

 

 

 

Za fotografie dziękujemy:

Więcej zdjęć dostępnych na stronie wydarzenia: www.cloudweek.paris/fr/