You are currently viewing Cloud Community Europe partnerem medialnym konferencji GigaCon

Cloud Community Europe partnerem medialnym konferencji GigaCon

Cloud Community Europe Polska objął patronatem medialnym organizowaną przez GigaCon konferencję „Cloud Computing”, której celem jest przedstawienie rozwiązań chmurowych, usprawniających pracę firmy, pozwalających na optymalizację kosztów, szybkość wdrożenia i dostosowanie do użytkownika.

Temat: Bezpieczne Rozwiązania Chmurowe, wyzwania regulacyjne i technologiczne.

O nowych regulacjach cyberbezpieczeństwa (DORA, NIS 2 , CyberResilience ACT), publicznej i prywatnej chmurze, Security Opérations Centers, konieczności szkoleń w sektorach energetyki, przemysłu, samorządów, szpitali itd. będą mówili nasi eksperci:

Temat: O wyzwaniach prawnych takich jak DORA dla instytucji finansowych, NIS 2 i wdrożenie do 2025 CyberResilience ACT

Gerard Karp, adwokat, Partner, kieruje praktyką Ochrony Danych Osobowych, Cyberbezpieczeństwa oraz Technologicznego Compliance.

Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, IT i komunikacji elektronicznej. Jego wieloletnie doświadczenie obejmuje kompleksowe doradztwo w zakresie różnorodnych i skomplikowanych aspektów na styku prawa Internetu, IT, prawa do prywatności oraz szeroko pojętego rynku cyfrowego. Gerard doradzał w ciągu ostatnich 15 lat największym krajowym i zagranicznym podmiotom w zakresie kluczowych projektów dotyczących ochrony danych osobowych, e-commerce, IT i rozwiązań chmurowych. Był odpowiedzialny za przeprowadzenie jednych z największych projektów implementacyjnych RODO w Europie Środkowo Wschodniej.
Konsekwentnie, przez szereg ostatnich lat Gerard jest wyróżniany w kategorii ochrony danych osobowych w najważniejszych międzynarodowych rankingach Chambers i Legal500. Został również uhonorowany tytułem lidera w dziedzinie ochrony danych osobowych w Rankingu Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej w 2021 r. Gerard jest także autorem szeregu publikacji i opracowań w tym zakresie.

Temat: Wyzwania technologiczne – Security Operations Centers

dr inż. Maciej Jędrzejewski, Szef Komitetu Cyberbezpieczeństwa Cloud Community Europe, twórca Security Operations center dla Grupy PGZ, autor książki „Doktryna cyberbezpieczeństwa Izraela”.

Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej (specjalność: Elektronika i Teletransmisja) oraz Podyplomowych Studiów Bezpieczeństwa Informacji Akademii Obrony Narodowej. Doktorat z Cyberbezpieczeństwa uzyskał na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Instytutu Bezpieczeństwa i Informatyki na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Były pracownik Ministerstwa Finansów, Komendy Głównej Policji i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Od 2004 roku ekspert Polskiego Komitetu Normalizacyjnego działający w Komitecie Technicznym nr 182 ds. Ochrony Informacji w Systemach Teleinformatycznych oraz Komitecie Technicznym nr 306 ds. Bezpieczeństwa Powszechnego i Ochrony Ludności. Twórca i wieloletni ekspert Firmy Bezpieczeństwo Informacji. Prowadził liczne szkolenia techniczne i wykłady z dziedziny bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, cyberbezpieczeństwa oraz wykłady z kryptografii w ramach studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej ”Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem Informacji w środowisku IT”. I wiele innych Bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych, bezpieczeństwem informacji i cyberbezpieczeństwem zajmuje się od 1988 roku.

Temat: Wyzwania dla sektora medycznego, szpitali

Krzysztof Sierański, Wiceprezes Cloud Community Europe, Prezes StillSec.