You are currently viewing II Luksembursko-Polskie Spotkanie Biznesowe

II Luksembursko-Polskie Spotkanie Biznesowe

Korzyści dla członków:

CCEP będzie rekomendować start-upy, polskie firmy, ekspertów do współpracy z European Space Agency. Będziemy doradzać funduszom venture dedykowanym technologiom kosmicznym. Celem inwestycji są firmy z zakresu cyberbezpieczeństwa, Data Mining, Sztucznej inteligencji oraz pracujące dla przemysłu kosmicznego.

W czwartek 5 grudnia w Warszawie odbyło się II Luksembursko-Polskie Spotkanie Biznesowe, zorganizowane przez Polsko Luksemburską Izbę Gospodarczą, dotyczące współpracy kosmicznej, z udziałem Cloud Community Europe Polska. Podczas spotkania minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i wicepremier, minister gospodarki Wielkiego Księstwa Luksemburga, Etienne Schneider, potwierdzili zakres porozumienia o współpracy w zakresie działalności kosmicznej, badań i wykorzystania zasobów kosmicznych (tzw. górnictwo kosmiczne). Pięcioletnie porozumienie dotyczy wymiany informacji i ekspertyz w obszarze technologii kosmicznych, a także konsultacje dotyczące polityk i zagadnień prawnych z tego obszaru. Jednym z priorytetów Luksemburga w branży kosmicznej jest konsolidacja i rozwój kompetencji w dziedzinie telekomunikacji satelitarnej, a także pokrewnych systemów naziemnych.

W trakcie dyskusji biznesowych uzgodniono ze jednym z priorytetów współpracy biznesowej będą inwestycje w nowe rozwiązania cyberbezpieczeństwa, robotyki, data mining dla przemysłu kosmicznego, a Cloud Community Europe będzie doradzał w tych rozwiązaniach.

W panelu inwestycji inwestycyjnym uczestniczyli Fabrice Testa, co-chairman Luxembourg Space Tech Angels, Sarah Fleisher Doradca w Luksemburg Space Agency, i Space Fund, Gareth Keane, Partner w funduszu Promus Ventures inwestującym w technologie kosmiczne, Sebastian Straube – założyciel Intersteallar Ventures i Błażej Gladysz, prawnik w Arendt & Medernach specjalizujący się w zagadnieniach nowych technologii kosmicznych.

Sektor kosmiczny zaliczany jest do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu.