KONFERENCJA BLOCKCHAIN NEXT

Anna Katarzyna Nietyksza była moderatorem panelu dyskusyjnego „Blockchain w dużych firmach” i prelegentem w panelu Blockchain dla sektora medycznego.

Blockchain jest uważany za przełomową technologię przyszłości – chodzi tu rozwiązania konsumenckie i biznesowe. Rynek blockchain w 2017 roku osiągnął wartość 415,5 mln USD, a według prognoz już w 2022 r. będzie wart ponad 7, miliarda dolarów,

Aplikacje oparte na Blockchain są wdrażane w sektorze finansowym, IT, medycynie , transporcie i energetyce. Duże firmy zaczynają wdrażać blockchain jako optymalizację kosztów i bezpieczne platformy przechowywania oraz przesyłu szyfrowanych danych. KDPW wdraża platformę opartą na blockchain do głosowania na WZA.

W trakcie dyskusji omawialiśmy korzyści, jakie duże przedsiębiorstwa mogą osiągnąć wdrażając technologie blockchain. Tomasz Smus (Prezes Blockchain Alliance), Waquas Mirza (CEO of Avanza Innovations z Dubaju) i Tomasz Kozera (Blockchain Director Microsoftu), przedstawili studia przypadków wdrożenia blockchain w różnych branżach i w sektorze finansowym.

Panel dyskusyjny Blockchain w sektorze medycznym prowadził Tomasz Szelągowski (Prezes Medical Cluster Pikmed) z takimi panelistami jak Jacek Figuła (Dyrektor ds. rozwoju  Billion),  przedstawicielem  Atende Software  oraz Anną Nietyksza z CCE Europe. Korzyści z wdrażania blockchain w branży medycznej są ewidentne – pozwala na przechowywanie i kontrolę danych medycznych przez właścicieli, a także ich szyfrowanie i łatwe zarządzanie za pomocą inteligentnych kontraktów. Platformy blockchain są umieszczane w chmurze – na przykład platforma Shiva służy do sekwencjonowania i umieszczenia własnego  genomu w bezpiecznym blockchainie.

W trakcie konferencji zostało zaprezentowanych wiele przykładów użycia blockchain w administracji i  sektorze publicznym przez przedstawiciela Estonii, Holandii, Hongkongu i Dubaju oraz Gibraltar Stock Exchange który tworzy pierwszy regulowany rynek ICO i platformę do jego obsługi opartą na blockchain.

Firmy pokazały  studia przypadków sektora finansowego, a także sektora rozrywkowego i medycznego. Mateusz Wach, współorganizator konferencji, przedstawił Opus, swoją platformę blockchain dla muzyków, a Jacek Figuła z Bilion –rozwiązania dla płatności.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA OFICJALNEGO FILMU PODSUMOWUJĄCEGO KONFERENCJĘ POD LINKIEM: https://www.youtube.com/watch?v=5loSHrT-Rmk